Palarnia kawy Sklep z kawą


Na dobrą kawę składa się wiele czynników, ale takim najprostszym jest woda. To w niej rozpuszczają się wszystkie te aromaty, które tak kochamy. O samej jakości wody bardzo często zapominamy, skupiając się jedynie na ziarnach kawy. Żeby nie komplikować tematu do skali atomowej i nie przytłaczać terminologią, najprostsze co możemy zrobić, to filtrować wodę.

W każdej części kraju i świata woda z wodociągów może diametralnie się różnić. Stosując nawet najprostsze systemy filtracji, w postaci dzbanków, nie tylko poprawiamy smak kawy, ale i wydłużamy żywotność samego ekspresu.

Nie zasypujcie od razu całego hopera pod korek. Jeśli zejście kawy nie jest zbyt duże, to nie ma sensu trzymanie kawy w hoperze ponieważ może ona wietrzeć. Co prawda niektóre modele posiadają gumowe uszczelki, które ograniczają cyrkulację powietrza, ale zdecydowanie lepiej trzymać kawę w paczce – nasze wyposażone są w struny, które możecie wielokrotnie otwierać i zamykać.

Zdecydowanie nie zasypujcie ekspresów automatycznych zmieloną kawą z marketu. Najczęściej jest to kawa słabej jakości i dodatkowo zmielona jest za drobno. Może to powodować zapychanie się ekspresu i jego awarię.

Jeśli Wasz ekspres automatyczny nie posiada młynka, to możecie rozważyć zakup sprzętu zewnętrznego, który pozwoli Wam na świeżo mielić kawę ziarnistą. Jeśli z jakichś przyczyn opcja ta jest dla Was nie do przyjęcia, to zawsze możecie poprosić Waszego dostawcę kawy o jej zmielenie pod konkretną metodę parzenia.


  • Dodano: 5 miesięcy 1 tydzień temu
  • Wyświetleń: 391
  • 11343
  • 0.00