Uniwersalne schody zewnętrzne oraz wewnętrzne.


Strona zawiera ofertę schodów modułowych do zastosowań we wnętrzach oraz na zewnątrz budynków. Ten typ schodów posiada sporo zalet i często jest wybierany jako schody do domu czy do firmy. Wybór odpowiednich schodów dla siebie może dostarczyć kłopotów. Czasem ciężko jest odnaleźć gotowe konstrukcje, które pasują do nietypowych wnętrz. Głownie dlatego, że ich wygląd, wymiary, pozostałe wyposażenie itd. mogą być bardzo różne. Z myślą o ułatwieniu dopasowania do różnorakich warunków powstały schody modułowe. Co powoduje, że tego typu schody cieszą się dużą popularnością? Przede wszystkim łatwość adaptacji do zastanych warunków w miejscu montażu, możliwość regulacji wysokości konstrukcji, prosty montaż schodów. Trzeba też docenić łatwość w transporcie - elementy schodów modułowych Atrium są pakowane w wygodne i kompaktowe w rozmiarach paczki, które dzięki temu nie sprawiają trudności w przewożeniu. Każdy zestaw zawiera pojedyncze moduły konstrukcyjne, stopnie oraz  balustradę. Stopnie najczęściej wykonywane są z drewna. Mogą być również ze sklejki drewnianej lub stalowe. Są też modele w których jest możliwość instalacji własnych nakładek. Schody z drewnianymi stopniami wyglądają bardzo efektownie i mogą zostać ozdobą niejednego pomieszczenia.

Natomiast jeśli poszukujesz schodów, których przeznaczeniem jest lokalizacja poza budynkiem, to warto zwrócić uwagę na modele specjalnie do tego przeznaczone. W tym wypadku należy wybierać konstrukcje metalowe dodatkowo zabezpieczone przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Głównie chodzi o wilgoć oraz różnicę temperatur. Najlepszą metodą chroniącą przed rdzą jest tzw. ocynk ogniowy. To skuteczne zabezpieczenie, które zapewnia nie tylko ochronę antykorozyjną - powierzchnia konstrukcji jest wytrzymała i właściwie nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Co za tym idzie, schody będą długo służyły w dobrej kondycji. Mogą pełnić rolę jako schody zewnętrzne na piętro, schody ewakuacyjne lub techniczne. W przypadku małej ilości miejsca warto zwrócić uwagę na modele spiralne czyli tzw. schody kręcone. Przykładem tego typu schodów może być Atrium Pinio lub Atrium Heavy Metal.

Schody oprócz dobrego designu, estetyki powinny cechować się komfortem użytkowania oraz bezpieczeństwem. Dlatego wybierając schody dla siebie warto kierować swoją uwagę na ofertę uznanych producentów, liderów branży. Jednym z nich jest firma Atrium funkcjonująca na rynku od około trzydziestu lat. Jej produkty posiadają niezbędne aprobaty i certyfikaty, które gwarantują wysoką jakość oraz niezawodność. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na firmowej stronie internetowej.


 • Dodano: 2 lata 2 miesiące temu
 • Wyświetleń: 3631
 • 11155
 • 0.00

 •  Tagi: 

 • wyposażenie wnętrz
 • schody
 • projektowanie
 • balustrady
 • producent schodów
 •  Komentarze

  # Dodano: 2 lata 1 miesiąc temu Autor: edward
  Polecam sklep Atrium szczególnie jeśli szukacie schodów do małych wnętrz. Mają chyba najlepsze schody modułowe a przy tym chętnie pomagają przy dobraniu odpowiedniego modelu.